Oturma İzni

(İkamet Tezkeresi)

_

Geçerli pasaportları veya pasaport yerine geçen belge  ile giriş yapan yabancılar, geldikleri ülkeye uygulanan vize veya vize  muafiyeti süresince ülkemizde konaklayabilirler. Ancak bu süreden daha fazla süreyle kalmak isteyen yabancılar, oturma izni almak zorundadırlar.

Oturma izni ülkemizin sınırları içerisinde kalabilmesi için, turistlik veya çalışma maksatlı gibi nedenlerden dolayı ülkemize gelmek isteyen yabancıların alması gereken bir belgedir. Oturma izni süreli ve süresiz olarak iki ayrı kısımda incelenmektedir.

Türkiye’de oturma izni almak için gerekli bazı hususlar var bunlardan bir tanesi sağlık sigortası yaptırılması konusudur. Yabancının sağlık hizmetlerinden yararlanması için gerekli olan yabancıya sigorta hizmeti sayesinde yabancı hem oturum iznini alacak hem de ideal bir şekilde yaşam standartları korunmuş olacaktır.

Rima Danışmanlık olarak sunduğumuz danışmanlık hizmetinin kapsamı ilk başvuru ile başlayıp oturma izin kartınız gelene kadar 7/24 devam etmektedir. Devamında sistemlerimizde kaydınız oluşturulduktan sonra seneye uzatma izniniz ile ilgili 2 ay öncesinden tarafınıza  bilgilendirme mesajı gönderilir.

Türkiye’deki tüm il ve ilçe göç idareleri için ikamet izni danışmanlık hizmetimiz vardır. Randevu belgeniz tarafınıza dijital olarak (whatsapp,eposta vb.) ve fiziksel baskılı olarak ücretsiz kargo ile gönderilir.

oturma-izni-ikamet-tezkeresi

OTURMA İZNİ ÇEŞİTLERİ

_
  • KISA DÖNEM İKAMET İZNİ
  • AİLE İKAMET İZNİ
  • ÖĞRENCİ İKAMET İZNİ
  • UZUN DÖNEM İKAMET İZNİ
  • İNSANİ İKAMET İZNİ
hakan aşuk
hakan aşuk
30/05/2024
Rima danışmanlık Zafer beyin Türkmenistan gibi giriş çıkışları zor olan bir ülkeden resmî evrakları takip edip gelinimizi Türkiye’ye gelmesinde yardımcı olduğu için evrak takibinde ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ederiz.
Selcuk Artuc
Selcuk Artuc
29/05/2024
Zafer bey işini iyi biliyor, kendisine tüm süreçteki yardımları icin tesekkur ediyorum.
Berfin İltemiş
Berfin İltemiş
23/05/2024
Yabancı personellerimize çalışma vizesi çıkarmak için Rima Danışmanlık ile iletişime geçtik, Zafer bey şirket adına başvurumuzu yapıp, başvuru takip sürecimizi her daim yakından takip etti. 1 personelimize bizden kaynaklı red gelmişti fakat sonrasında Zafer Bey red dilekçesi hazırladı, kabul edildi. Bilgi birikimi ve bizi hep doğru yönlendirdiği için teşekkür ederiz. Ve diğer önemli konu aklımıza takılan her konuda aradığımızda anında iletişim sağladı kendisi, her sorumuzu sabırla yanıtladı. Piyasada bilgisiz, para odaklı, ücretini aldıktan sonra sizinle iletişimi kesen çok Danışmanlık var ne yazık ki... İyi ki Rima Danışmanlık ile çalışmışız.
İbrahim KÜÇÜK
İbrahim KÜÇÜK
17/05/2024
Yabancı personel işe alım surecimizde ilk kez çalışma yaptığımız Rima danışmanlık nezdinde Zafer Bey'e net bilgilendirmeleri ve süreçteki özverisi adına teşekkür ederiz.
Gülay şengil
Gülay şengil
03/04/2024
Zafer beye çok teşekkür ederim.Zafer beyin desteğiyle tecrübesiyle ve bilgileriyle sorunsuz işlemlerimiz bitti.
Andres
Andres
29/03/2024
Zafer bey bize basvuru oncesi ve sonrasi her adimda cok yardimci oldu . Islem bittikten sonra bile bizi aradi . Kesinlikle tavsiye ederim.
Elya Calil
Elya Calil
17/03/2024
Senelerdir çalişdigimiz firma. Eşime calişma izni ve bana oturma izni almamizda yüksek seviyyede gosterdikleri hizmetten dolayi cok tesekkur ediyoruz. Uĝurlariniz.bol.olsun! Emeĝinize saglik.
Melanie
Melanie
29/02/2024
Quick and professional. I've asked for their help three times now and every time they proceed quickly and make the process easy and understandable
Mergen Gylyjow
Mergen Gylyjow
20/02/2024
Rimma danyşmanlyga çok taşekur ederim çalyşma izni almaya yardamçy olduglary üçün her kesse taswiye ederim. Zafer bey elinize saglyk Alla razy olsun

      Hemen Arayın