Oturma İzni

(İkamet Tezkeresi)

_

Geçerli pasaportları veya pasaport yerine geçen belge  ile giriş yapan yabancılar, geldikleri ülkeye uygulanan vize veya vize  muafiyeti süresince ülkemizde konaklayabilirler. Ancak bu süreden daha fazla süreyle kalmak isteyen yabancılar, oturma izni almak zorundadırlar.

Oturma izni ülkemizin sınırları içerisinde kalabilmesi için, turistlik veya çalışma maksatlı gibi nedenlerden dolayı ülkemize gelmek isteyen yabancıların alması gereken bir belgedir. Oturma izni süreli ve süresiz olarak iki ayrı kısımda incelenmektedir.

Türkiye’de oturma izni almak için gerekli bazı hususlar var bunlardan bir tanesi sağlık sigortası yaptırılması konusudur. Yabancının sağlık hizmetlerinden yararlanması için gerekli olan yabancıya sigorta hizmeti sayesinde yabancı hem oturum iznini alacak hem de ideal bir şekilde yaşam standartları korunmuş olacaktır.

Rima Danışmanlık olarak sunduğumuz danışmanlık hizmetinin kapsamı ilk başvuru ile başlayıp oturma izin kartınız gelene kadar 7/24 devam etmektedir. Devamında sistemlerimizde kaydınız oluşturulduktan sonra seneye uzatma izniniz ile ilgili 2 ay öncesinden tarafınıza  bilgilendirme mesajı gönderilir.

Türkiye’deki tüm il ve ilçe göç idareleri için ikamet izni danışmanlık hizmetimiz vardır. Randevu belgeniz tarafınıza dijital olarak (whatsapp,eposta vb.) ve fiziksel baskılı olarak ücretsiz kargo ile gönderilir.

oturma-izni-ikamet-tezkeresi

OTURMA İZNİ ÇEŞİTLERİ

_
  • KISA DÖNEM İKAMET İZNİ
  • AİLE İKAMET İZNİ
  • ÖĞRENCİ İKAMET İZNİ
  • UZUN DÖNEM İKAMET İZNİ
  • İNSANİ İKAMET İZNİ
Osman Çaylı
Osman Çaylı
06/02/2024
Eşime vatandaşlık almak için görüştük gayet nazik ve güler yüzlü birisi sorularımızı asla askıda bırakmadı ve isimizide gayet kısa bı surede sorunsuz bir şekilde halletti zafer beye teşekkür ederim
Faruk Sivilcikaya
Faruk Sivilcikaya
01/02/2024
Zafer bey’in tecrübesi, nezaketi ve kişisel donanımı gerçekten takdir edilesi, aile vizesi sürecimizde bizlere kusursuz hizmet vererek çok mutlu etti. Kendisine teşekkür ediyorum
yıldırım züngür
yıldırım züngür
23/01/2024
Bu konuda işinin ehli, Donanımlı ve çok ilgiller. İşlemlerimizi hızlıca hallettiler. Teşekkür ediyorum.
Ufuk Topuz
Ufuk Topuz
19/12/2023
Çok güvenilir titiz bir şekilde dosyamızı hazırlayıp bizi göç idaresine eksiksiz dosya ile gönderen zafer beye tsk ederiz .gönül rahatlıkla tavsiye edebiliriz
Mihri Gezer
Mihri Gezer
14/12/2023
Zafer Bey’e çok teşekkür ediyoruz, başvurmuş olduğunuz aile ikametinde gerek süreç öncesinde gerek süreç sonrasında sürekli irtibat sağlaması konu ile ilgili hassas bir şekilde ilgisi takdir edilesi.
abdulwahab zabara
abdulwahab zabara
30/11/2023
Fast response and result-oriented service
Melahat Özkan
Melahat Özkan
30/11/2023
Konuya olan duyarlılığınız heran erişebilir oluşunuz hassa ve saygılı yaklaşımlarınız için çok teşekkür ederim bizi her defasında kolay ve çabuk bir şekilde sonuca ulaştırdınız emeğinize sağlık
Ali Simsek
Ali Simsek
14/11/2023
Ben iki defa eşime oturma izni yaptırdım çok yardımcı oldu güvenilir bi insandır çok teşekkür ederiz

      Hemen Arayın