Oturma İzni

(İkamet Tezkeresi)

_

Geçerli pasaportları veya pasaport yerine geçen belge  ile giriş yapan yabancılar, geldikleri ülkeye uygulanan vize veya vize  muafiyeti süresince ülkemizde konaklayabilirler. Ancak bu süreden daha fazla süreyle kalmak isteyen yabancılar, oturma izni almak zorundadırlar.

Oturma izni ülkemizin sınırları içerisinde kalabilmesi için, turistlik veya çalışma maksatlı gibi nedenlerden dolayı ülkemize gelmek isteyen yabancıların alması gereken bir belgedir. Oturma izni süreli ve süresiz olarak iki ayrı kısımda incelenmektedir.

Türkiye’de oturma izni almak için gerekli bazı hususlar var bunlardan bir tanesi sağlık sigortası yaptırılması konusudur. Yabancının sağlık hizmetlerinden yararlanması için gerekli olan yabancıya sigorta hizmeti sayesinde yabancı hem oturum iznini alacak hem de ideal bir şekilde yaşam standartları korunmuş olacaktır.

Rima Danışmanlık olarak sunduğumuz danışmanlık hizmetinin kapsamı ilk başvuru ile başlayıp oturma izin kartınız gelene kadar 7/24 devam etmektedir. Devamında sistemlerimizde kaydınız oluşturulduktan sonra seneye uzatma izniniz ile ilgili 2 ay öncesinden tarafınıza  bilgilendirme mesajı gönderilir.

Türkiye’deki tüm il ve ilçe göç idareleri için ikamet izni danışmanlık hizmetimiz vardır. Randevu belgeniz tarafınıza dijital olarak (whatsapp,eposta vb.) ve fiziksel baskılı olarak ücretsiz kargo ile gönderilir.

oturma-izni-ikamet-tezkeresi

OTURMA İZNİ ÇEŞİTLERİ

_
  • KISA DÖNEM İKAMET İZNİ
  • AİLE İKAMET İZNİ
  • ÖĞRENCİ İKAMET İZNİ
  • UZUN DÖNEM İKAMET İZNİ
  • İNSANİ İKAMET İZNİ
fatma irtekin
fatma irtekin
15/09/2023
İnternet üzerinden olumlu yorumları görüp kendileriyle iletişime geçmiştim. Her konuda çok deneyimli ve ilgili bir firma. Birçok istanbul firmasıyla görüşmüştüm, ve hepsi olur olmaz yollardan işimi uzattılar. Zafer Bey sağolsun sonuç odaklı yaklaşımıyla beni gereksiz teferruatlı işlerden kurtardı 🙂 Danışman firma dediğin böyle olmalı
tunahan polat
tunahan polat
23/08/2023
Özverili ve işine sadık
Akif ÖZTÜRK
Akif ÖZTÜRK
18/08/2023
Kızlarım için oturma izni vasıtasıyla tanıştık Zafer bey ile. Branşında son derece tecrübeli ve profesyonel aldığım hizmetten son derece memnunum. Sizlerede tavsiye ederim.
Mustafa özruh
Mustafa özruh
17/08/2023
Rlma danismanlik mukemmel bir sirket bizim yabanci calisanimizin oturna iznini gayet kissa bir zamanda yerine getirdi, tavsiye edilecek cok lyl bir is cikardilar.Allah razi olsun
Fevzi Yilmaz
Fevzi Yilmaz
17/08/2023
Very good and Professional Service. 👍
arif şentürk
arif şentürk
19/07/2023
İlgili ve konuya vakıf bir firma işlemlerimizin hiç bir aşamasında zirluk yaşamadım.Bilgilendirmeler yerinde , dogru ve hızlıydı.Çok teşekkürler. Bu konularda işi olan herkese tavsiye ederim.
Melda Ziyal
Melda Ziyal
08/07/2023
Rima Danışmanlık firmasını Zafer Bey'in şahsında tanıdım.Heryıl bizim takip etmemiz gereken izin konusunu aileden biri gibi kardeşçesine ama profesyonelce sunması bizi çok huzurlu ve huzurlu yapıyor.Zafer beyin ellerine sağlık.
Aleyna Doğa Kurt
Aleyna Doğa Kurt
05/07/2023
Biz çok memnun kaldık. Sorularımızı yanıtlamada hızlı ve yardımseverlerdi.
Kamil İbrahim Karaca
Kamil İbrahim Karaca
12/06/2023
İşlerimizi çok hızlı ve dürüst olarak takib eden bir Acenta. 2. kez İkamet izni işimizi halletiler. Çok teşekkür ediyorum.

      Hemen Arayın